Zrodila sa stránka Naše zvieratko

Priznám sa, dlho som premýšľala nad úvodným článkom. Napokon som sa rozhodla, že nebude to len strohá, informačná správa, ale opíšem svoje pocity. Dlhé roky som pôsobila ako novinárka, pričom som sa venovala spravodajstvu a publicistike. S touto prácou boli spojené aj politické príspevky a snažila som sa riešiť aj problémy, ktoré ľudí trápia.

Po vyše dvadsiatich rokoch som sa cítila, unavená, vyčerpaná a uvažovala som o zmene. Preto som pred dvoma rokmi prestala viesť svoje internetové noviny Gemerland.sk, nasledovali mesiace hľadania ďalšieho zmyslu života. Hľadala som v prvom rade samu seba a niečo, čo by ma napĺňalo. Mám rada svoju súčasnú prácu pre ZMOS, pretože pracujem z domu a venujem sa samosprávam, ale dušou som novinárka. Prišla corona a s ňou rôzne obmedzenia. V tomto zložitom období mnohých tešili ich domáci miláčikovia-zvieratká. Niektorí začali objavovať krásy prírody a iné hodnoty ako materializmus, kariéra či hnanie sa za zárobkom. Zmena sa dotkla aj medziľudských vzťahov. Vtedy vo mne skrsla myšlienka: Čo keby som si založila pozitívnu stránku o zvieratkách a prírode? Veď doma mám Banditu- môjho šestnásťročného kocúra. Je to síce už pánko v rokoch, ale niekedy vystrája ako mladík.

Pre tento projekt som necelé dva roky hľadala spoľahlivého partnera, ktorý by mi pomohol s technickými záležitosťami a administráciou. Keď som už bola zúfalá a rozhodnutá naučiť sa WP zvládnuť sama, pretože vždy som bola samostatná, prišlo osudové stretnutie a veci sa pohli správnym smerom. Nebudem sa tu rozpisovať o rokovaniach či hodinách práce, ale všetka tá snaha stála za to. Na svete je nový projekt www.nasezvieratko.sk, s ambíciou stať sa celoslovenskou stránkou a prinášať ľuďom pozitívnu energiu. Je pre všetkých, ktorí majú radi zvieratká a prírodu. V závere by som chcela poďakovať za technickú pomoc a sponzorstvo firme DJ NET, hlavne jej majiteľovi Jánovi Drugdovi, ktorý má tiež domácich miláčikov- dvoch krásnych vlčiakov. Naozaj, veľké ĎAKUJEM za to, že som „našla svetlo na konci tunela“. Bez teba by som „to nedala“. Zároveň ďakujem všetkým, ktorí ma podporovali na mojej ceste a verili mi, vrátane môjho priateľa Viliama Vaša, i keď udalosti ostatných dní zasiahli aj do našich životov…

Toto dieťa Naše zvieratko je môj narodeninový darček, za čo som veľmi vďačná…

Autor: Marta Kanalová, majiteľka stránky Naše zvieratko, foto: Viliam Vaš