Europoslanca Štefanca víta Bertík

Ivan Štefanec je druhé volebné obdobie poslancom Európskeho parlamentu. Možno povedať, že k prírode má pozitívny vzťah. Ako sa vyjadril, zvieratká sú súčasťou prírody a našich životov.

„Obdivujem ich všetky, pretože každé je niečim výnimočné. Na častých prechádzkach prírodou sa nadchýnam aj vznešenosťou vtákov a šikovnosťou rýb vo vodách. Mám radosť, že na stromoch našej záhradky sa usídlila veľká sova. Na záhradke sme si vybudovali aj malé jazierko, kde sa starám o malé rybky. Teší ma, že ich je stále viac,” povedal Ivan Štefanec, ktorého osobne poznám niekoľko rokov.

Dodal, že doma majú 5-ročného psíka. Volá sa Bertík. „Meno mu vybrala manželka, ktorá ho dostala od syna a dcéry na narodeniny a s ktorou trávi aj najviac času, keďže som často na cestách. Vždy ma vrelo víta a ako člen rodiny nás poctivo doma stráži. Je to už náš tretí psík a on, ako aj jeho predchodcovia, je Cavalier King Charles Španiel,” hovorí Ivan Štefanec.   

Na svojho štvornohého chlpáčika prezradil, že Bertík miluje spoločnosť a prechádzky. Aj keď je priateľský, pred rokom ho napadol väčší pes a odvtedy, keď ho cíti, tak bleskovo od neho ďaleko uteká. Ostatných psíkov ale zdraví a priateľsky oňucháva.

„Bertík je dobrý športovec, ale aj veľký maškrtník. Vie na sekundu presne, kedy má papať. Keď bol malý, tak prehrýzol vrecko granúl, aby sa k nim dostal. Kým sme ho prichytili, zjedol ich toľko, že potom dva dni nejedol. Odvtedy už granule chránime starostlivejšie,” usmieva sa europoslanec.

Na záver nášho rozhovoru dodáva: „Vážim si každú starostlivosť o zvieratká. Som si istý, že sa mnohonásobne vráti a každé zvieratko to vie dať aj najavo. Láska a starostlivosť sa vždy vracajú ešte silnejšie.”

Autor: Marta Kanalová, foto: archív Ivana Štefanca