Zámocká záhrada v Brandýse

Ak by vás niekedy vaše túlavé nohy zaviedli do Brandýsa nad Labem, určite stojí za návštevu miestna zámocká záhrada. Tvrdí naša čitateľka Lea Szabóová, ktorá niekoľko rokov žije v susednej Českej republike.

Ďalej nám napísala, že záhrada bola založená pre cisára a kráľa Ferdinanda I. Habsburského v roku 1563 a neďaleký zámok bol päť storočí sídlom tohto rodu. Človek v nej súčasnosti nájde veľa peknej zelene a voľne sa prechádzajúce zvieratá, ktoré sa pri kúsku šťastia nechajú aj pohladkať.

Môžete tam nájsť napríklad pávy rôznych farieb, kohúty, ale aj sliepočky s malými kuriatkami, ktoré si ich maminky prísne strážia. No z času na čas si potrebujú natiahnuť svoje nožičky, tak sa s malými vydajú na prechádzku naprieč záhradou.

Občas sa na vás príde pozrieť aj milý čierny kozlík. Toho som si hneď obľúbila, nakŕmila ho kúskom trávy a pohladkala za uškom. Asi mu to bolo príjemné, lebo sa ani nepohol a tváril sa spokojne.

Celková atmosféra v záhrade je príjemná, môžete si odpočinúť aj na neďalekých lavičkách a popritom sledovať vystrájanie zvieratiek.

Text a foto: Lea Szabóová, Brandýs nad Labem