Spomienka na jarmok a výstavu

Jeseň sa u mňa vždy spájala s Gemersko-malohontským jarmokom v Rimavskej Sobote. Jeho súčasťou bola aj výstava poľnohospodárskych produktov v dome kultúry, na ktorú som rada chodievala nielen ako novinárka.

Roky ju v septembri organizovali Gemerská poľnohospodárska a potravinárska komora a Okresný výbor Slovenského zväzu záhradkárov v Rimavskej Sobote v spolupráci so samosprávou. A bolo čo obzerať. Zelenina, ovocie, kvety, víno, ale aj poľnohospodárske stroje. Hádam najviac lákali živé zvieratká. Aj atmoška bola vždy vynikajúca. Niet divu, že výstavu vždy navštívilo množstvo ľudí. Prišla však corona a s ňou aj množstvo obmedzení. Vlani ani tento rok sa jarmok i výstava už nekonali.

Tieto tradičné podujatia nechýbali len mne, ale aj mnohým ľuďom. Patria totiž ku koloritu Rimavskej Soboty. Okrem toho to bola možnosť na príjemné stretnutia so známymi. Keď som nedávno prezerala archív fotografií, s nostalgiou som si spomenula na jarmočnú atmosféru. Dúfam, že sa do Rimavskej Soboty opäť vráti…

Autor: Marta Kanalová