Gaštanobranie v Nasavrkoch

Jeseň a gaštany proste patria k sebe. A nielen tie, ktoré môžme bežne nájsť po ceste domov. Ale aj tie, ktoré nám naplnia brušká. Preto sme sa rozhodli navštíviť naše obľúbené mestečko Nasavrky v deň gaštanobrania.

Aj napriek nepriaznivému počasiu tam bolo ľudí neúrekom. Atmosféra bola skvelá, scéneria okolitej prírody čarovná. Otužilejší sa rozhodli pre zber gaštanov v miestnom parku Kaštanka, čo je vlastne sad s asi sto stromami, ležiaci v nadmorskej výške takmer 500 m nad morom. My ostatní sme sa kochali výrobkami v remeselných stánkoch. Drevené hračky, domáca drogéria, zaujímavé bylinky, darčeky s rytierskou tematikou, a veľa ďalších pekných vecičiek. To všetko tam na nás čakalo. O skvelú zábavu sa postaral spevák Marek Lejhanec.

Keď nám už začala byť zima, išli sme si vyčkať frontu na teplé jedlé gaštany. Tiež by bola škoda neochutnať gaštanový závin a perník. Nakoniec sme sa ešte zastavili u stánku, kde sme podporili spolok Kočičí naděje z.s., ktorý sa stará o opustené a týrané mačičky a s radosťou v duši namierili domov.

Autor: Lea Szabóová, Brandýs nad Labem