Múzeum čokolády v Tábore

Aj vy tak veľmi milujete čokoládu ako ja? V tom prípade odporúčam navštíviť mesto Tábor. Nachádza sa v ňom totiž Múzeum čokolády a marcipánu, odkiaľ sa vám veru nebude chcieť odísť. Priestory troch historických domov na ploche cez 1000 m2, ponúknu rôzne zaujímavé jedlé diela.

Máte radi rozprávky? Desiatky roztomilých postavičiek z marcipánu už na vás čaká. Pozdraviť môžete medvedíka Pu, myšiaka Stuarta či Shreka. Na svoje si prídu aj milovníci áut. A to moderných, historických ale aj filmových. Samozrejme, nesmie chýbať ani model táborského námestia.

Z expozícií možno vidieť napríklad šľachtický salón, porcelánové súpravy, z ktorých sa čokoláda pila v 19.storočí alebo model pestovania kakaa v pralese, kde sa zároveň dozviete aj o jeho histórii. Zaujímavé sú modely šiat a módne doplnky, vyrobené z čokolády. Kto by si ich nechcel vyskúšať? Veľmi ma tiež zaujali obrazy namaľované touto sladkosťou. Kebyže viem kresliť, hneď si to doma skúsim.

Kto má chuť, môže zájsť do dielne, kde si vie sám odlievať čokoládové figúrky alebo pracovať s marcipánom. Alebo si odpočinúť v čokoláterii, a tam ochutnávať a pozorovať cukrárov, priamo pri ich cukrárskom umení. No a pri odchode domov si nezabudnite kúpiť nejakú pralinku, figúrku či bonbón. Ale pozor, jeden vám určite stačiť nebude.

Autor: Lea Szabóová, Brandýs nad Labem