Nové zvieratko na Salaši pod Maginhradom

Salaš pod Maginhradom vo Veľkých Teriakovciach je známy nielen dobrým jedlom, krásnym prostredím, ale aj tým, že atrakciou sú zvieratká.

V súčasnosti sa priamo pri kolibe v ohrade nachádza párik somára domáceho a párik lamy krotkej. Na lúke nad kolibou je možné vidieť pasúce sa dojné ovce plemena Lacaune. Zvieracia rodinka sa rozrástla aj nový prírastok, ktorý môžu návštevníci obdivovať.

„Pred niekoľkými dňami, teda 22. novembra, sa narodilo krásne životaschopné žriebätko. Mláďatá zvierat sú pre deti zvlášť sympatickým zážitkom,“ prezradili majitelia Salaša pod Maginhradom MVDr. Patrik Keľo a MVDr. Aneta Keľová. Dodali, že účelom chovu zvieratiek je poskytnúť atraktívny zážitok pre návštevníkov v podobe kontaktu s nimi.

Salaš je otvorený od 15.10.2012, poskytuje reštauračné a ubytovacie služby. Reštaurácia ponúka tradičné jedlá z regiónu a umožňuje uskutočňovať aj malé rodinné oslavy v samostatnej miestnosti, prípadne aj na terase. Pre uskutočnenie akcií veľkého formátu (svadby, semináre a iné spoločenské udalosti ) bola v októbri 2014 uvedená do prevádzky budova Humno. Pre športové aktivity hostí areál poskytuje tenisovú halu a novovybudované Wellness & spa – so saunovým svetom, s neplaveckým bazénom s relaxačnými prvkami a vírivkou.

Text: Marta Kanalová, foto: archív Salaš pod Maginhradom, redakcia Naše zvieratko