Snehové ráno

Keď som sa v sobotu ráno zobudila a prišla do obývačky, pohľad z okna ma veľmi prekvapil. Husto snežilo a celý balkón bol tiež zasypaný snehom. Chvíľu mi trvalo, kým som si naplno uvedomila, že sa mi to nesníva. Síce je už začiatok decembra, ale vôbec som to ešte nečakala.

Niektorí susedia toho hneď využili a zapojili svoje deti do zimných radovánok. Technické služby mesta Brandýs nad Labem tiež nelenili a poslali mladíka na odhŕňanie snehu pred bytovkami. Mne sa vonku nechcelo, ale napadlo mi, že by sme sa s priateľom mohli guľovať na balkóne, veď snehu aj tam bolo dosť.

Okrem zasypaných rastliniek, mi prišlo ľúto aj zasypanej vtáčej búdky, lebo dovnútra zvyknem sypať slnečnicové semiačka. No našťastie je na nej pripevnená aj lojová guľa, takže až taká veľká tragédia to nie je. Mimochodom, sýkorky, ktoré nás občas prídu pozrieť, sú veľké potvory. Vždy ich vidím vysedávať na neďalekom strome, ako si veselo vyspevujú, ale najesť sa vždy neprídu. A keď si to už konečne rozmyslia, tak sú veľmi opatrné a zastavia sa len na malú chvíľočku. No k susedovi, čo býva vo vedľajšom vchode, prilietavajú skoro každý deň. Možno sa im páčia ihličnany, ktoré na balkóne pestuje, alebo sú len proste vyberavé.

Text a foto: Lea Szabóová, Brandýs nad Labem