Psík Tobi a kocúr Mister Cilinder

Károly Vaskői z Rimavskej Soboty si užíva zaslúžený dôchodok. Mnohí si ho pamätajú ako riaditeľa základnej školy či z čias, keď prevádzkoval známu kaviareň, kde s obľubou chodievali aj šachisti. Často ho vídať prechádzať sa so psíkom v centre mesta.

„Psík sa volá Tobi. Je to kríženec, otec bol zlatý retriever a mama labrador. Šteniatko z posledného vrhu mi daroval známy. Dnes už má sedem rokov. Je veľmi poslušný, múdry, má rád ľudí, je teda spoločenský. Robí radosť aj vnúčatám. Miluje keksíky,“ prezradil Karcsi.

K Tobimu pred necelým rokom pribudol aj mačací spoločník s krásnym chvostom, ktorý si vie roztiahnuť ako páv. „Najskôr sme si mysleli, že je to mačička. Pomenovali sme ju Missis Cili. Neskôr sme zistili, že je to kocúr. A tak sme ho premenovali na Mister Cilinder,“ hovorí s úsmevom Karcsi Vaskői. Zároveň poznamenáva, že kocúr je riadne bitkár, párkrát prišiel domov doškriabaný a inými následkami pouličných bojov. Mister Cilinder miluje svoje brucho ako každá mačka. Vie byť aj riadne tvrdohlavý, ale väčšinou poslúcha. Psík Tobi mačacieho spoločníka od prvej chvíle prijal, spolu sa hrávajú aj na dvore.

Text a foto: Marta Kanalová