Bojujú o Kauflandpark, Rimavská Sobota druhá

Už iba do 16. februára prebieha hlasovanie o Kauflandpark. Do tohto projektu sa prihlásilo až 36 miest a mestských častí, ktoré súťažia o vybudovanie športovo-oddychového areálu K Park.

Medzi nimi je aj Rimavská Sobota, ktorá je aktuálne už na druhej priečke. Pred ňou sa umiestnila mestská časť Košice-Poľov, nasledovali Dolný Kubín a Rožňava. Rimavská Sobota bola nedávno na 8. priečke. Vďaka rozrastajúcej sa skupine ľudí, ktorým záleží, aby v meste vyrástlo ihrisko na náklady obchodného reťazca, sa prebojovala omnoho vyššie. Pravidelným hlasovaním, ale aj iniciatívami na sociálnej sieti motivujú členov, aby súťažili každý deň.

„Každý deň máte v Kauflande šancu objavovať kvalitné a najmä čerstvé potraviny. Nášmu zdraviu však prospieva aj pohyb na čerstvom vzduchu! A tak vznikla myšlienka projektu K Park. Rozhodli sme sa dať mestám a mestským častiam možnosť zúčastniť sa na projekte, v ktorom môžu získať nový športovo-oddychový areál K Park a dopriať tak svojim obyvateľom miesto na relax a pobyt na čerstvom vzduchu. K Park ponúka  možnosti na  zmysluplné využitie voľného času. Je tým správnym miestom na relax, stretnutia s priateľmi, športovanie či iné aktivity. K Parkov bude hneď niekoľko a postupne ich vybudujeme vo viacerých slovenských mestách,“ píše sa o projekte na stránke www.kauflandpark.sk, kde prebieha hlasovanie.

Text: Marta Kanalová, zdroj: www.kauflandpark.sk