V Rimavskej Sobote vyrastie K Park

Soboťanov potešila správa, že spoločnosť Kaufland postaví športovo-oddychový areál. V posledných týždňoch totiž žila Rimavská Sobota výzvou, ktorú prijala od spoločnosti Kaufland.

Od 6. januára do 16. februára 2022 mali každý deň možnosť obyvatelia hlasovať s cieľom získať pre svoje mesto novú možnosť športového vyžitia, oddychu a zábavy. Do projektu sa prihlásilo 36 miest a mestských častí. Nemalé úsilie napokon prinieslo potešujúci výsledok a Rimavská Sobota sa môže oficiálne tešiť z výhry. Do poslednej chvíle však bola situácia napätá.

Rimavská Sobota klesla na tretie miesto, potom znovu poskočila na druhé a tesne pred ukončením hlasovania sa umiestnila na konečnom 3.mieste (549 193,72 prepočítaných hlasov). Na prvom mieste je Košice Poľov a na druhom Dolný Kubín.

„Všetkým, ktorí nezostali voči tejto výzve ľahostajní, vyslovujem úprimné poďakovanie. Rimavskosoboťania opäť spojili sily a ich vynaložená snaha a odhodlanie priniesli zaslúženú odmenu v podobe krajšieho mesta s rozšírenými možnosťami pre naše deti a mladých ľudí. Chcem poďakovať všetkým obyvateľom mesta, aj aktivistkám, ktoré sa svojimi iniciatívami pričinilli o úspech projektu, ale aj obyvateľom okolitých obcí za hlasovanie,“ vyjadril sa primátor mesta Jozef Šimko.

Kaufland park by mali postaviť v mestskej záhrade pri stromoch medzi plavárňou a bývalou plážovou časťou.

Text: Marta Kanalová, foto: www.kauflandpark.sk