Dolce & Gabbana odmietla kožušinu

Talianska luxusná značka s oblečením koncom januára oznámila, že od tohto roku prestane používať vo svojich kolekciách pravú kožušinu. Kožušinu zo zvierat nahradí udržateľnejšími a etickými alternatívami. O tomto záväzku značky informuje globálna koalícia Fur Free Alliance a jej členská organizácia Humánny pokrok. 

PR a marketingový špecialista módnej značky sa k záväzku vyjadril takto: „Dolce & Gabbana pracuje na udržateľnejšej budúcnosti, ktorá nemôže uvažovať o používaní kožušiny zo zvierat. Celý módny priemysel má významnú sociálnu zodpovednosť, ktorú treba propagovať a podporovať: do našich kolekcií začleníme inovatívne materiály a vyvinieme výrobné procesy šetrné k životnému prostrediu, pričom zároveň zachováme pracovné miesta a know-how remeselníkov, ktorým inak hrozí zánik.“

 Záväzok svetoznámej značky Dolce & Gabbana jednoznačne oceňujeme. Je veľmi dobrým krokom, že takéto mienkotvorné spoločnosti smerujú k ochrane zvierat pred krutým životom v kožušinovom chove a zároveň volia inovatívne a udržateľné riešenia. Široká verejnosť totiž čím ďalej, tým viac etické materiály a produkty požaduje. Smerom k humánnym alternatívam kožušiny by sa mali uberať všetky módne značky a spoločnosti,“ dodala Martina Kamenská z Humánneho pokroku.

Značka Dolce & Gabbana sa svojím záväzkom pridáva k ďalším talianskym módnym značkám Armani, Gucci, Prada a iným. Zároveň samotné Taliansko zakázalo kožušinový chov minulý rok. Vďaka týmto udalostiam sa podarí pred krutou smrťou uchrániť státisíce bezbranných zvierat.

Zdroj: Združenie Humánny pokrok, foto: Pixabay.com