Obeťou hackerov aj Naše zvieratko

Keď som pred niekoľkými dňami sledovala správy s informáciou, že v súvislosti s vojnou na Ukrajine sa chystajú hackerské útoky na niektoré stránky, netušila som, že aj my sa staneme obeťou hackerov.

Čudovali sme sa, nakoľko sa snažíme prinášať pozitívne správy o zvieratkách, krásach prírody, bylinkách a ekológii. Od štvrtka večera až do dnešného popoludnia bola stránka Naše zvieratko pre čitateľov nedostupná.

Ako nás informovali z Centra zákazníckej podpory WebHouse, na server, kde je prevádzkovaná aj naša doména, došlo vo štvrtok, 3. marca, k masívnemu dDoS útoku. Útok bol síce v noci zablokovaný, ale útočníkom sa ešte predtým podarilo vyradiť server z prevádzky a jeho opätovné spustenie bolo možné len zo zálohy,  čo technikom trvalo niekoľko hodín, nakoľko išlo o veľký server pre zdieľaný hosting s množstvom dát. Chcela by som poďakovať chlapcom z WebHouse za ich profesionálny prístup, že robili všetko pre to, aby prevádzku stránky (nielen našej) obnovili čo najskôr. Zároveň sa ospravedlňujeme čitateľom za vzniknuté problémy. Veríme, že nás budete naďalej sledovať.

Naša redakcia odsudzuje akékoľvek hackerské útoky na weby, nakoľko je takýmto spôsobom porušovaná sloboda slova, tlače a prejavu. Pripúšťame, že jestvujú aj štvavé a manipulatívne stránky, ktoré by mali byť riešené zákonným spôsobom. My medzi ne však rozhodne nepatríme.  

Marta Kanalová, majiteľka domény www.nasezvieratko.sk