Novým prírastkom ježko

Minizoo v Ekorelaxe Centra voľného času Relax v Rimavskej Sobote má nový prírastok. Asi pred dvoma mesiacmi sa rodinka zvieratiek rozrástla o ježka afrického (bielobruchécho).

Toto milé stvorenie má tri roky a je plaché. „Ježko konzumuje mačacie granule a špeciálne krmivo, ktoré je pre neho určené, v ktorom sú aj sušené červíky. Volá sa Yoshi a deti sa mu veľmi tešia. Väčšinou je v drevenom domčeku a vychádza von v noci, pretože ježko je nočný tvor,“ povedal chovateľ  Július Tóth.

Okrem zvieratka s pichliačikmi možno nájsť v minizoo aj akváriá s rôznymi druhmi akvarijných rýb, teráriové živočíchy, ako napr. krokodíla – kajmana trpasličieho, agamu bradatú, gekončíka nočného, hady, korytnačky, ale aj papagáje či hlodavce.

„Máme aj leguána zeleného, volá sa Igor. Majitelia nám ho darovali pred niekoľkými rokmi, pretože sa im pri sťahovaní rozbilo terárko a nemalo ho kam umiestniť,“ prezradil Július Tóth.   Najväčšou atrakciou je bezpochyby krokodíl-kajman trpasličí. Od novembra minulého roka sa pre neho vytvára nové, moderné terárium. Je tesne pred dokončením.

Text a foto: Marta Kanalová