Na stavenisku sa vyliahli vtáčatá

Na stavbe na Železnej studničke v Bratislave príroda prekypuje životom. Presadený veľký platan, o ktorom sme nedávno písali, sa ujal a vyzerá to tak, že prežije.  Na schodoch do suterénu sa vyhrieva užovka, ale najväčšie prekvapenie je hniezdo malého vtáčika medzi lešenárskymi dielcami.

„Aj toto sa stane, keď staviate na najkrajšom mieste v Bratislave, na Železnej studničke. Medzi šalovacími dielcami si urobil hniezdo vtáčik, pravdepodobne trasochvost biely. Zistili sme to vtedy, keď sme nejaké dielce potrebovali zobrať. Vyriešili sme to nakoniec inak a s ničím na tom stavebnom kontajneri nehýbeme,“ prezradil podnikateľ, aktivista a politik Alojz Hlina. Dodal, že z vajíčok sa už vyliahli malé vtáčatká.

„Neviem, čo sa tomu vtáčikovi tak zapáčilo pri dielcoch a pri stavebnej činnosti, ktorá tam prebieha, ale keď už sa tak rozhodol, musíme to nejako spoločne vydržať. Vieme garantovať, že na  kontajneri, kde je hniezdo, sa nebude s ničím hýbať, kým vtáčatká z neho nevyletia. Nevieme však úplne zastaviť stavebné práce na vedľajšom objekte, a tým pádom zabrániť určitej hlučnosti a pohybu ľudí. Dúfame, že vtáčik svoje mladé dochová a držíme malým vtáčatkám palce,“ povedal na záver Alojz Hlina, ktorý má blízky vzťah k prírode a zvieratkám.

Text: Marta Kanalová, foto: Alojz Hlina (archív)