Päťdesiat odtieňov prírody

Stretnutia so srnkami, magické maky, lesný koberček so sedmokráskami či päťdesiat odtieňov zelenej. To sú fotografie Daniely Balažovjechovej z Rimavskej Soboty. Každá z nich je výnimočná, zachytávajúca jedinečný okamih.

Snímky sú z rakúskej dedinky, kde pracuje deviaty rok ako opatrovateľka. Tak si robí radosť. Fotečky tešia aj ľudí, ktorí ich vidia na sociálnej sieti. Talentovaná amatérska fotografka prezradila, že takáto psychohygiena v prírode je veľmi potrebná, je to relax.  

„Milujem maky…..sú to krehké sukienky….a krásne sú len, keď sú v prírode. Akonáhle kvietok odtrhneš, hynie. Makový lán je balzamom pre oči aj pre dušu. Krásne sú aj kvietky nevädze. Poznáte pesničku, kde Lasica a Satinský spievajú: Nevädza, kúkoľ, vlčie maky, život je taký…“ hovorí Daniela Balažovjechová. Zaujímavé sú aj jej večerné fotky zo západovky, či snímky z lesného koberčeka so sedmokráskami, teda cestičky ako v raji či srniek.

„Stretnutie s nimi, keď bola hmla, bolo magické, Chcela som fotiť kríž na križovatke poľných cestičiek. Srnky netušili mňa, ja zase ich… Bola hustá hmla, znenazdajky mi vkráčali do záberu. Ďakujem ti Bože za tieto malé, veľké zázraky prírody,“ dodáva na záver Danka.

Text: Marta Kanalová, foto: Daniela Balažovjechová