Kandidát na primátora odfotil bociana zblízka

Tohto krásneho bociana zblízka odfotil na parkovisku firmy Tauris, a.s, v Rimavskej Sobote po pracovnom stretnutí s vedením spoločnosti Csaba Horváth.

„Prekvapil ma, nikdy v živote som nevidel bociana tak blízko.  Bolo to zaujímavé. Tohto vtáka človek väčšinou vidí lietať alebo na komíne. Zvieratká mám rád, či už domácich miláčikov, alebo tie v prírode. Rád sledujem rôzne dokumentárne filmy. Fascinuje ma, ako zvieratá žijú, ako im príroda zabezpečuje všetko potrebné na prežitie. Je to niečo fantastické,“ prezradil Csaba Horváth, ktorý od roku 2007 pracuje vo verejnej správe a paralelne v treťom sektore. Momentálne je zamestnaný na Obecnom úrade v Barci a od roku 2019 je aj riaditeľom národnej organizácie Opre Roma Slovensko. Tento občiansky aktivista zabojuje v komunálnych voľbách o kreslo primátora Rimavskej Soboty.

„Kandidovať som sa rozhodol preto, lebo si myslím, že Rimavská Sobota musí držať krok s ostatnými prosperujúcimi mestami Slovenska. Je mi veľmi ľúto, keď vidím, že dnes rozvoj mesta stagnuje hlavne kvôli tomu, že medzi primátorom a poslancami mesta prevládajú politické intrigy a nezhody, že nie sú schopní viesť konštruktívny dialóg v prospech mesta. Rimavská Sobota je pripravená na to, aby sa stala moderným mestom. Mestom, ktoré je otvorené novým trendom a možnostiam. Je potrebné, aby sme v oveľa väčšej miere do rozhodovania zapojili obyvateľov mesta, veď mesto patrí jeho občanom a nie primátorovi a poslancom. Žiaľ, dnes mám pocit, že občan je až druhoradý,“ vyjadril sa na margo svojej kandidatúry Csaba Horváth. 

Text: Marta Kanalová, foto: Csaba Horváth