Zo spôsobu života včiel si môžeme brať príklad

Priestor pre včelárov na výmenu skúseností, odborných i praktických znalostí a propagácia včelárstva medzi verejnosťou je hlavným cieľom podujatia Včelárska nedeľa. Pozvanie na jej jubilejný 30. ročník prijal aj predseda ZMOS a primátor mesta Liptovský Hrádok Branislav Tréger.

„Čo sa treba naučiť od včiel, je spôsob života. Majú takú organizačnú štruktúru, ktorú keby mali ľudia v sebe a aplikovali ju v živote, tak máme raj na zemi. Žiadna nadspotreba, prirodzená organizácia, každý vie, čo má robiť, nenormálna čistota a hlavne pracovitosť. Berme si zo včiel príklad – keby sme tak žili, mali by sme sa ozaj podstatne lepšie,“ povedal v príhovore Branislav Tréger. Hostí pozdravil aj predseda Združenia miest a obcí Liptova a primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.

V Múzeu liptovskej dediny v Pribyline v nedeľu, 24. júla 2022 vyhodnotili aj detskú výtvarnú súťaž Včely očami detí, ktorá mala cez 200 účastníkov a nechýbala ani súťaž o najlepší med. Pre deti boli pripravené viaceré aktivity, chýbať samozrejme nemohli ani predajné stánky so včelími produktmi i odborná prednáška o včelárstve.  

Zdroj: www.zmos.sk