Buldoček Anča na pive

Sestrin buldoček Andula je (oficiálne) členom rodiny už pár rokov,  a tak nie div, že ju jej deti berú všade- kde sa pohnú- so sebou. Aj počas týchto letných prázdnin si Anča (ako ju nazývajú familiárne) užíva vymoženosti prázdninujúcich či dovolenkujúcich happy-ľudí.

V jeden sparný a horúci deň skončila celá rodina- počas výletu do susednej obce- na …. na pive. To by bolo celkom fajn, ale aj Anča začala spočiatku nakukávať do pivných pohárov. Potom však jej asi nešmakovala vôňa nepsieho-nápoja, a ako je aj zo záberu jasné, Andulke pivo neponúkajte. Pretože výraz jej nemej tváre očividne  hovorí o odpore k takémuto ľudskému osvieženiu.

Ale po hodnej chvíli nudy a ničnerobenia si predsa len Ančuľa pričuchla k pollitráku. A je dosť pravdepodobné, že v nestráženej chvíli trič-tračovania dievčat, si aj riadne odchlipla z peniaceho nápoja. Ako dôkaz jej štamgastovania bola chvíľa, keď onedlho prišli domov a Andulka si bleskovo zamierila na svoje obľúbené ležovisko v obývačke pred telkou, a … a tam aj okamžite zadrichmala.

Text: Viliam Vaš, Foto: Henika