Ako si nažívajú rybáriky

Známy novinár, výtvarník, karikaturista i talentovaný fotograf Mikuláš Sliacky zachytáva objektívom zvieratá a prírodné scenérie. Nedávno zverejnil na sociálnej sieti zaujímavé fotografie rybárikov.

„Dva dni som čupel schovaný v trojmetrovom tŕstí pri zabudnutom jazierku a sledoval, ako si tam nažívajú rybáriky. Bolo ich päť, zrejme dva dospelé a traja už pomerne samostatní adolescenti. Za tie dva dni som zistil, že sú celkom úspešní najmä pri love odrastených žubrienok. Najaktívnejší sú zrána, lebo veď celú noc nejedli, cez obed majú siestu a vyhladnú zase podvečer. Vtedy je nad jazierkom aj vo vode riadny frmol. Dnes som mal chvíľami dokonca pocit, že skáču do vody hlavičky aj preto, aby sa ochladili, lebo bol hic,“ prezrádza Mikuláš Sliacky.

Dodáva, že každý z rybárikov sa stará o seba, len sem-tam rodičia niektorému mlaďasovi vynadajú, keď sa nevie zmestiť do kože a nedbal by šlohnúť úlovok aj vlastnému otcovi zo zobáka. Junior sa akože zatvári zahanbene, ale o chvíľu sa už na svet pobavene vyškiera.

Zdroj: Mikuláš Sliacky