Hravé domáce tigre

Bengálske mačky prirástli k srdcu Štefanovi Makšimu z Rimavskej Soboty. S láskou sa stará o dve trojmesačné mačiatka. Pomenoval ich exoticky. Kocúrika nazval Čefi a mačičku Tifany.

Prezradil nám, že pre exotické mená sa rozhodol preto, lebo sa hodia k tomuto zvláštnemu plemenu. Mačiatka mu doniesol kamarát.  „Predtým som mal čierneho kocúra. Volal sa Muro. Robil mi spoločnosť 14 rokov. Vzal som ho ako malé mača z jazdeckého klubu. Rýchlo sa udomácnil,“ povedal Štefan Makši, ktorý sa z bengálskych mačičiek teší. Jedia granule pre mačatá, surové mäso, pijú aj mlieko.

Toto unikátne plemeno je zaujímavé sfarbením, jemnou kožušinkou, ale aj svojou povahou. Možno povedať, že je to „domáci tiger“ v pravom slova zmysle.  Vyznačuje sa divokosťou. Na rozdiel od bežných plemien, bengálskej mačke neprekáža voda. Naopak. Kúpanie milujú. Sú chytré, vedia byť aj poslušné.

„Bengálske mačky majú na rozdiel od ostatných plemien veľa divokej energie. Minule sa Čefi pustil do kohúta. Tifany si vyžaduje viac pozornosti ako kocúr,“ hovorí Štefan Makši. Mačičky sa u neho rýchlo udomácnili. Počas mojej návštevy veselo šantili po dvore a boli veľmi zvedavé.

Text a foto: Marta Kanalová