Ranč vo westernovom štýle

Možno povedať, že rodine Krupovej učaroval westernový život. Na ich ranči Megi, uprostred malebnej prírody v časti Prievrana neďaleko Poltára, to vyzerá ako na divokom západe. Majú tam kone, salloon, miestnosť pre šerifa i celu s mrežami. Okrem nádherných koní na ranči nájdete aj iné zvieratká: kozy, sliepky, býka, indické kačky, holuby či husi. Pobehujú tam aj mačky a psíky. 

„Od detstva som mal sen, vlastniť koňa. Keď mal syn deväť rokov, tiež túžil po koňovi. Kúpil som mu ho a naučil sa jazdiť. Môj sen sa tak naplnil popri synovi. Jazdia obaja synovia a dcéra, ktorá má na konte množstvo ocenení zo súťaží, už je inštruktorkou jazdeckej školy. Po dcére som pomenoval aj ranč,“ priblížil majiteľ ranča Megi Jozef Krupa.

Ranč funguje 16 rokov. Návštevníkom ponúkajú jazdenie na koňoch s možnosťou ubytovania, majú aj jazdeckú školu, organizujú detské tábory, westernové preteky, furmanské preteky, country zábavy, vychádzky ale aj svadby na koči. V minulosti sa na ranči konala aj westernová show. 

Text: Marta Kanalová, foto: autor, archív rodiny Krupovej