Paráda v divokých močiaroch

Mikuláša Sliackeho hádam netreba ani predstavovať. Známy novinár, výtvarník a karikaturista sa rád túla po Slovensku i svete s fotoaparátom. Zachytáva zvieratá a prírodné scenérie. Fotografie pravidelne zverejňuje na sociálnej sieti. Nedávno tam zverejnil tento zaujímavý príbeh:  

Dnes som šiel do močiarov za úplne iným operencom. Veľkým a dravým. Nevydalo. Rybárik je asi stokrát menší, tak sa len zasmial a posedel na slniečku. Lebo bolo babie leto ako remeň. Ráno biela primrznutá tráva, cez deň teplúčko. Dokonca aj jeden šibnutý motýľ sa predvádzal, ale toho som nefotil.

Dve divé svine si asi rozprávali svinské vtipy a ešte dlho sa na nich chechtali. Škoda, rozprávali sa potichu, nerozumel som.

Beluša sa najprv špacírovala, ale potom jej došlo, že by bolo načase odraziť sa od dna. Mala recht, bolo tam už riadne bahno.

Veľmi príjemne bolo v divokých močiaroch. Chodili ma pozerať sýkorky veľké, modré aj hôrne, slávik červienka, pinky aj mlynárky dlhochvosté. Inak tam nebolo ani ducha. Proste paráda.

Zdroj: Mikuláš Sliacky