Psík v obchode

Tohto labkáča som objavila v predajni Ľúbezné na Malohontskej v Rimavskej Sobote. Kríženka amerického staforda má zaujímavé meno Runa. Jej majiteľka Marcela Kováčová prezradila, že fenka má 4,5 roka a adoptovali si ju cez občianske združenie.

„K zvieratkám som mala pozitívny vzťah od detstva, a keďže problematika množenia výrazne ovplyvňuje môj postoj, do hry vstupovali len dve možnosti. A to kúpa psíka s rodokmeňom z Chovateľskej stanice alebo adopcia. A potom som jedného dňa zaregistrovala prosbu o pomoc pre fenku, ktorej šlo o život. Rozhodnutie padlo v priebehu dvoch minút. Jedna správa priateľovi, jeden mail pre občianske združenie a o pár dní bola naša. Máme ju tri roky a začiatky boli vzhľadom na jej minulosť náročné, ale spoločne sme sa prebojovali k jej šťastiu,“ hovorí Marcela Kováčová.

Runa papá surovú stravu, má veľa energie, je zvedavá a miluje vodu. Vonku by sa vraj kúpala aj v zime. Mimochodom,  meno „Runa“ má viacero významov, ale majiteľka si vzala k srdcu ten, ktorý ju opisuje ako severskú epickú pieseň o hrdinských činoch bájnych hrdinov a to preto, že Runa a jej nový život sú teraz piesňou o jej hrdinkách, ktoré ju zachránili.

Text: Marta Kanalová, foto: archív Marcely Kováčovej