Zachránili túlavé mačičky

Mačičky prirástli k srdcu Gabike Beňušovej z Rimavskej Soboty. Spestrujú život celej rodinke. V súčasnosti ich majú štyri. Niektoré zachránili z ulice. Najstarší je kocúr, volá sa Labka, v lete mal 9 rokov.

„Bol nájdený ako jednodňové mačiatko, ktoré opustila mama. Vychovali sme ho s cumlíkom umelým mačacími mliekom. Bolo to náročné. Také malé mačiatka majú malú šancu na prežitie, nám sa to však podarilo a dnes je z neho šťastný 8-kilový kocúr,“ hovorí Gabika Beňušová.

Dodáva, že druhá mačička pribudla do rodiny o tri roky neskôr. Našli ju na ulici v kríkoch pri bytovke. Bolo to mačiatko, ktoré sa zatúlalo, lebo bolo veľmi prítulné a hneď sa v byte cítilo ako doma. Dostala meno Guľka, pretože v prvú noc sa schúlila do guľky, a tak ju prespala. S Labkou sa hneď skamarátili.

„Vlani v lete sa nám pri starkej narodili pekné mačiatka, ktoré napokon skončili u nás doma. Sú to bračekovia kocúriky, volajú sa Škvŕnka a Gárfild. Sú to naše zlatíčka, veľa toho spolu navystrájajú,“ prezradila pani Gabika. Chlpatým stvoreniam sa páči na stole, pomáhajú dcére Peťke pri učení na počítačovej klávesnici, radi pozerajú aj oknom. Je s nimi kopec zábavy.

„Na jeseň sa nám pri bytovke narodil krásny drobec. Vonku by už neprežil, tak sa aj s maminou nasťahoval do pivnice. Pri výchove mal dobrých učiteľov a strážcov zároveň. Dnes je už v novej rodine, ktorej robí veľkú radosť a dostáva kopec lásky,“ povedala na záver žena s veľkým srdcom, Gabika Beňušová.

Text: Marta Kanalová, foto: archív Gabriely Beňušovej