Ochranári protestovali pred Volkswagenom

Ochranári zvierat z organizácie Humánny pokrok protestovali 1. decembra pred závodom Volkswagen Slovakia. Upozorňovali na to, že gastroskupina Medusa, ktorá zabezpečuje závodné stravovanie pre vyše 11-tisíc zamestnancov spoločnosti Volkswagen Slovakia, napriek opakovaným protestom a petícií s vyše 5000 podpismi neprijala záväzok, že prestane používať vajcia od sliepok z klietkových chovov.

Podľa ochranárov z organizácie Humánny pokrok strávia sliepky v klietkových chovoch celý život v malých klietkach, zatiaľ čo ich potreby nie sú naplnené. Každá sliepka má podľa nich životný priestor o veľkosti hárku papiera A4.

„Na utrpenie sliepok v klietkových chovoch sme upozorňovali pomocou transparentu zobrazujúceho hrôzy klietkového chovu, s ktorým sme stáli pred vchodom do závodu Volkswagen Slovakia. Partnerom gastroskupiny Medusa chceme dať priestor na to, aby ku krutosti voči sliepkam zaujali jasné stanovisko a vyzvali gastroskupinu vyzvali k zmene,” vysvetľuje kampanierka Humánneho pokroku, Lucia Tupá. 

Záväzok prestať s používaním vajec z klietkových chovov už prijali takmer všetky maloobchodné reťazce s potravinami na Slovensku, ktoré pokrývajú tri štvrtiny maloobchodného trhu s potravinami. Podľa organizácie prijalo takýto záväzok aj množstvo popredných reštaurácií či cateringových spoločností, vrátane Sodexo a Compass Group, a dokonca aj lacných reťazcov rýchleho občerstvenia, ako sú KFC, Burger King či Pizza Hut.

„Vyspelé firmy, ktoré počúvajú svojich zákazníkov a zákazníčky, sa už zaviazali s krutými klietkovými vajcami skončiť. Lídri na automobilovom trhu dnes naozaj nie sú odkázaní na podporovanie krutého zaobchádzania so zvieratami,” hovorí predseda Humánneho pokroku, Martin Smrek. 

Ochranári vyzývajú vedenie Volkswagen Slovensko, aby zaujalo jasné stanovisko ku krutosti v ich dodávateľskej sieti a pokračujú v kampani požadujúcej od gastroskupiny Medusa, aby sa jasne a transparentne zaviazala skončiť s používaním vajec z klietkového chovu.

Zdroj: Humánny pokrok, tlačová správa, www.humannypokrok.sk