Pozoruhodné stretnutia s mačkami

Zaujímavé mačky stretla v jednom rakúskom mestečku vášnivá fotografka Daniela Balažovjechová z Rimavskej Soboty. Neváhala a zvečnila ich objektívom fotoaparátu. Každá z nich je niečím výnimočná.

Danielu najskôr zaujalo milé okienko v mestečku Hobersdorf. Spočiatku sa dívala, či je mačička za okienkom živá. Stála tam totiž nehybne ako socha.

„Voľačo na mňa kuká, nehýbe sa, cvaknem, ešte raz prosím. Neujdi mi…posedela… Potom ma napadlo, či to nie je len figúrka z porcelánu, pretože Rakúšania veľmi radi dávajú rôzne dekorácie do okien, na schody pred dom či do záhrady. Mačička mi urobila radosť, pohla sa. Vyčarila mi úsmev na tvári a hrejivý pocit pri srdci,“ prezradila Daniela Balažovjechová.

Na svojich potulkách s objektívom stretla ďalší zaujímavý objekt. „Aha, spoza plota na mňa kuká. Žeby čierny panter? Nie, skôr veľká mačka….Ále figu, veď je to len diera v sololite,“ pomyslela si sympatická tmavovláska, ktorá stretla aj ďalšiu cicu. Nazvala ju „mačka komínová“. Vraj bola taká zima, že černej kocourek sa hrial pri komíne.

Text: Marta Kanalová, foto: Daniela Balažovjechová