Nastal vianočný čas

Je tu znova obdobie, kedy kresťania oslavujú narodenie Ježiša Krista. Na najkrajšie sviatky v roku sa tešia najmä deti, ktorú túžobne očakávajú pod vyzdobeným stromčekom darčeky.

Lenže, Vianoce nie sú o drahých darčekoch, ani o predvianočnom zhone, šialenému tlaku v práci, či veľkej nákupnej horúčke, pripomínajúcej predvianočnú rabovačku v obchodoch.. Ale ani o pokrytectve, keď sa na Štedrý deň tvárime, že je všetko v poriadku, a pritom sme po celý rok mali dostatok času na riešenie vážnych vecí.   

Vianoce by mali byť o pocitoch, rozdávaní lásky, ktorú by sme mali objaviť vo svojom srdci. Pretože, ak ju tam nemáme, tak ju nevieme ani dávať. A tú by sme mali mať aj počas celého roka. Najkrajší darček je ten, ktorý si nevieme kúpiť za peniaze  a nájsť pod stromčekom. Pre každého to môže byť niečo iné. Niekto túži po harmonickej rodine a vzťahoch, iný zas po človeku, ktorý by bol blízky. Každý z nás má svoje vianočné želanie, aj keď ho nepovie nahlas.

Milí čitatelia internetovej stránky Naše zvieratko, v mene redakcie vám prajem, aby do vašich sŕdc zavítal duch Vianoc, aby ste tieto sviatky prežili v zdraví, porozumení, harmónii a v láske. A keď sa rozhodnete dať svojim deťom na Vianoce zvieratko ako domáceho miláčika, zvážte, či bude mať dostatočnú opateru, aby sa nestalo, že po sviatkoch skončí na ulici ako mnohé túlavé psíky a mačičky. Počas najkrajších sviatkov roka by sme teda nemali zabúdať ani naše zvieratká, ktoré nám spríjemňujú život a pomáhajú prekonať ťažké chvíle.

Marta Kanalová, majiteľka internetovej stránky Naše zvieratko