Mačkopes sa schováva pod stromčekom

Muro je majestátny krásavec. Má 4,5 roka a býva na desiatom poschodí v jednom z panelákov v Rimavskej Sobote. Rád sa schováva pod vianočným stromčekom.

„Keď Muro videl vlani prvýkrát vianočný stromček, spočiatku som nevedel, ako bude reagovať. Nezhodil ho, neničil ani vianočné ozdoby,“ prezradil jeho majiteľ Peter Kminiak, ktorý pracuje ako stredoškolský učiteľ. Dodal, že „mačkopes“ rád sedáva na vyhrievacej deke. Akonáhle je zapnutá, už je tam.  Zaujímavosťou je, že vodu nechce piť z fontánky, iba z vodovodu, a to mu ju musí jeho majiteľ púšťať po kvapkách.

Toto plemeno ragdoll, čo v preklade znamená handrová bábika, je milým, huňatým spoločníkom pre každého. Pre svoju povahu je vhodné aj na terapeutické účely. Tieto mačky sú inteligentné, majú zvyky ako pes, dajú sa vodiť na vodítku a naučia sa aj aportovať. Preto ich nazývajú „mačkopes“.

Muro má zaujímavú farbu seal mitted. Spočiatku sa fotiť veľmi nechcel, ale napokon som ho ukecala a po hodnej chvíli vznikli tieto zábery. Muro je teda riadny macko, čo poviete?

Text a foto: Marta Kanalová