Deň plný prekvapení

Deň plný prekvapení zažil 4. januára známy novinár, výtvarník, karikaturista i talentovaný fotograf Mikuláš Sliacky. O svoje zážitky sa podelil na sociálnej sieti. Tu je jeho zaujímavý príbeh:

Môj obľúbený nórsky meteorologický server predpovedal pre Bratislavu a okolie celodennú hmlu a zamračené. Reku, budem sedieť doma. Od rána bolo jasno a slnko išlo oči vypáliť. Prekvapenie. To teda Nóri s prepáčením pos…. Nuž som sa vybral s Lýdiou, matkou mojich detí, aspoň na poobedňajší špacír do prírody.

Fotiť takmer nebolo čo, trošku som bol sklamaný, že dokopy nič nelieta, keď tu zrazu – motýľ. Dosť veľký, žltkasto-biely, svižne poletoval po slniečku, na hranici lesa a lúky. Štvrtého januára! Prekvapenie.

Hmyzológovia ma hádam nevysmejú, ale bol to podľa mňa žltáčik rešetliakový, jeden z našich najdlhšie žijúcich motýľov Traláka sa po svete až 11 mesiacov.

Potom ešte lietali sýkorky, kormorány, straky, čajky, strakoš, myšiaky aj divé husi. Ale mne sa najviac rátal krkavec čierny. Sedel na vrcholci stromu a nenechal sa vyrušiť. Spieval v jednom kuse a ten chraplák by mu závidel každý poriadny džezmen. Myslím, že chytil aj správny rytmus. Mimochodom, vedeli ste, že je to náš najväčší spevavec?

Zdroj: Mikuláš Sliacky