Záhadná energia stromov

Vedma Renáta Puhlová z Bakty pri Rimavskej Sobote sa roky venuje ezoterike. Vykladá tarotové karty a od roku 2000 pracuje aj s energiami snov. Píše prognózy na roky, ktoré sa naplnili. Zachytáva i energie stromov.

Podľa nej energia stromov bola vždy záhadou. Je to silná energia, ktorú strom čerpá zo zeme. Čím má strom hlbšie korene, tým je jeho energia silnejšia. Možno to pozorovať hlavne u listnatých stromov než u ihličnatých, pretože tie majú plytké korene. Vedma Renáta tvrdí, že stromy sú naše pľúca, a nakoľko ich meridiánom sú oči, preto vnímame ich jedinečnosť a krásu. Zároveň spájame ich energiu ako celok.

„Prírodné bytosti sú všade. Majú svoje poslanie. Sú to jemno-hmotné energie, ktoré vníma len málokto. Ak sa človek rozhodne meditovať pri strome a načerpať energiu, skôr než začne, treba túto jedinečnú bytosť s úctou poprosiť o jej energiu a po meditácii s úctou poďakovať,“ poznamenala ezoterička. Čo sa týka rastlín prezradila, že pokiaľ kvet neodtrhnete, žije a žiari krásnou energiou. Akonáhle ho odtrhnete, umiera a jeho energia sa mení na ničivú. Ak teda chcete niekoho potešiť kvetinami, darujte mu ich v črepníku.

„Rastliny, či ríša zvierat majú aj svojich ochrancov. Ochraňujú sa navzájom, je im to dané. Ich chrámom je hlavne príroda. Sú jeden celok, Človek sa prišiel od nich učiť. My smer tu len na návšteve, a preto nemáme právo rozhodovať o ich osude,“ vyjadrila sa ezoterička Renáta Puhlová. Dodala, že poslaním každého človeka na tejto planéte je naučiť sa chrániť všetko živé. Žiaľ, ľudstvu sa situácia vymkla spod kontroly. Spejeme k totálnej záhube. Príroda ako celok začína svoju očistu. Človek je voči nej bezmocný, lebo zneuctil jej energiu…

Text: Marta Kanalová, foto: Pixabay.com, Marta Kanalová