Zázračný liek pre ženy

Reč je o bylinke, nazývanej alchemilka obyčajná. Pôsobí sťahujúco, protikŕčovo, močopudne, protizápalovo a tiež proti krvácaniu.

Alchemilka uľahčuje hojenie rán, zmierňuje tráviace ťažkosti, je vynikajúca na afty, zbavuje telo nečistôt, pomáha pri chorobách pečene, ale aj pri chorobách pečene. Pomáha liečiť obličky, podporuje metabolizmus a pomôže aj pri angíne či prechladnutí. Alchemilka je totiž bohatá na éterické oleje, organické kyseliny, silice, triesloviny a flavonoidy.

To ale ani zďaleka nie je všetko. Je zázračným liekom pre ženy. Je záchranou pri silnej menštruácii a nadmernom krvácaní. Pomôže však aj pri bolestiach, keďže pôsobí proti kŕčom. Alchemilka pomáha pri menštruačných poruchách, prispieva k úprave cyklu, používa sa pri zhoršenej funkcii vaječníkov. Zvyšuje tak šance na počatie. Účinná je aj pri zápalových ochoreniach vagíny, zápalových ochoreniach v podbrušku (napríklad zápal vaječníkov a rôznych výtokoch.

Alchemilka počas tehotenstva podporuje svalstvo maternice a pozitívne pôsobí na psychiku. Netreba to s ňou však preháňať, aby nespôsobila predčasné sťahy maternice. O užívaní alchemilky počas tehotenstva sa určite poraďte so svojim lekárom. Obklady slúžia na liečbu vonkajších poranení po pôrode. Takisto pomáha pri ochabnutom podbruší po pôrode. Sedacie kúpele zase slúžia na úpravu hemoroidov. Ak vás trápia nevoľnosti v menopauze, doprajte si každý deň alchemilkový čaj. Stabilizuje aj ďalšie prejavy menopauzy, ako napríklad nadmerné krvácanie v tomto období.

Alchemilkový čaj : Jednu lyžicu suchej vňate  zalejete pol litrom vriacej vody a necháte lúhovať 15 minút. Odporúčaná dávka je 2x denne po dobu 2 mesiacov. Pravidelné užívanie čaju môže pomôcť vyliečiť myómy.

Zápar pri menštruačných problémoch: Pri bolestivej menštruácii si pripravte zápar z 1l vody a hrste sušenej alchemilky, a to koreňa aj vňate. Pite trikrát denne ako prevenciu bolestí.

Tinktúra: 200 g nasekanej vňate pridajte do litra 60%-ného alkoholu. Nechajte 10 dní lúhovať a potom užívajte 15-20 kvapiek do vody cca 4 až 6 krát denne.

Zdroj: https://www.najlekaren.eu, foto: Pixabay.com