Čakanka je vynikajúca na trávenie

Traduje sa, že kvety čakanky vznikli zo sĺz princeznej. Podľa povesti modrooká princezná tak dlho márne vyzerala z okna svojho milého, až sa zmenila na pôvabnú modrú kvetinu. A preto táto bylinka dostala meno čakanka. Aké sú však jej účinky. Je vynikajúca na trávenie.

Zvyšuje chuť do jedla, pomáha pri chorobách pečene a žlčníka, detoxikuje organizmus, prečisťuje a podporuje funkciu pečene, používa sa pri obličkových kameňoch, pri choreniach močových ciest, ale aj pri angíne a zápaloch horných dýchacích ciest. Koreň pomáha aj pri liečení cukrovky.

Čakanka sa zvonku používa aj pri kožných vyrážkach, opuchlinách i vredoch. Mladé čerstvé listy sú vynikajúce na šalát. Pražený koreň čakanky je vhodný ako náhrada kávy. Je známy pod pojmom cigória alebo cigorka.

Čaj na obličkové kamene:  1 čajovú lyžičku pokrájaného sušeného koreňa zalejte 250 ml 90 stupňovou vodou a nechajte 5 minút variť stále pri 90 stupňoch. Čaj odstavte a nechajte ho zakrytý lúhovať približne 10 – 15 minút. Sceďte a pite dvakrát denne. Čaj pomáha aj pri chorobách tráviacej sústavy, pečene a pri zápche, cukrovke, ochoreniach močových ciest, používa sa ako zmäkčujúci prostriedok pri angíne a zápaloch horných dýchacích ciest.

Spracovala: Marta Kanalová, zdroj: www.zdravopedia.sk, foto: Pixabay.com