Magická záhrada s duchmi stromov a škriatkami

Vášnivá fotografka Daniela Balažovjechová z Rimavskej Soboty neustále objavuje s fotoaparátom pozoruhodné veci. Nedávno ju zaujala magická záhrada v dedinke Ebendorf pri Mistelbachu, vo Weinviertel v Dolnom Rakúsku.

Má rozlohu približne 2 000 m². Nebola plánovaná podľa modelov, ale postupne vytváraná v priebehu rokov a neustále sa mení. Vždy sú tu nové rastliny i umelecké projekty.  Vo výstavnej záhrade nájdete  aj historické ruže, pivonky, lekná, rôzne druhy bambusov, palmy či banánovníky. 

Nechýba ani žabie jazierko, les duchov, trpasličia hora. „Žijú“ tu veľmi starí kamenní škriatkovia a elfovia. Objavovanie duchov stromov a škriatkov je pre deti veľkou zábavou.  Obľúbená je aj malá záhradná kaviarnička s domácimi, sezónnymi kulinárskymi prekvapeniami – alebo rastlinný blší trh s raritami z výstavnej záhrady.

„Boli tam úzke chodníčky a kriedou vyznačený smer, kadiaľ treba ísť, aby sa nevynechalo žiadne zaujímavé zákutie. Prechádzala som úzkym chodníčkom a zrazu na múre zrkadlo v zeleni. Tak som fotila cez neho. Zrkadiel je v záhrade viac.  Zaujali maj aj staré štýlové stoličky. Mojej dušičke ulahodilo množstvo zaujímavých figúrok,“ prezradila Daniela Balažovjechová.

Text: Marta Kanalová, foto: Daniela Balažovjechová