Výstava drobných zvierat a mileflériek

Slovenský zväz chovateľov, ZO Čerenčany, OV Rimavská Sobota organizujú opäť po roku tradičnú výstavu drobných zvierat. Bude sa konať 7. a 8. októbra na výstavisku ZO Slovenského zväzu chovateľov v Čerenčanoch. Výstava návštevníkom priblíži krásnu živú prírodu a množstvo zaujímavých, čistokrvných zvieratiek.

„Zatiaľ máme prihlásených 283 kusov zvierat od 30 vystavovateľov, čo je celkom slušný počet oproti minulým ročníkom. Vystavovať sa bude hydina, králiky, holuby, ale aj anglonúbijské kozy cholmogorské husy,“ informoval  predseda ZO Slovenského zväzu chovateľov Čerenčany Ing. Ľuboš Pánis. Dodal, že návštevníci sa môžu tešiť na špeciálnu výstavu mileflériek, kde bude vystavených 64 kusov zvierat od 14 vystavovateľov.  Takže, celkovo by malo byť na výstave vyše 340 zvierat.

„Cieľom výstavy je propagácia a podpora zachovania drobnochovateľstva, ktoré postupne ustupuje do úzadia, ako aj prezentácia práce chovateľov v našej oblasti. Výstavou chceme zaujať aj detských návštevníkov, možno budúcich chovateľov,“ povedal na záver Ing. Ľuboš Pánis.

ZO SZCH Čerenčany bola založená v roku 1977. Svoju činnosť zameriava na chov čistokrvných zvierat, králikov, hydiny, holubov, exotov a kôz.  Viac informácií na stránke http://www.zoszch.sk

Autor: Marta Kanalová